SPECJALISTYCZNY GABINET LARYNGOLOGICZNY
DR N. MED.
JOANNA ŁĄCZKOWSKA-PRZYBYLSKA
61 832 62 06
602 792 330

Poradnik pacjenta

poradnik_pacjenta_plusluty 2017
Drożny nos to zdrowy sen. Zimą szczególnie należy dbać o zdrowie, gdyż nasz organizm jest osłabiony brakiem słońca, świeżych warzyw i owoców, zmniejszonym przebywaniem na świeżym powietrzu, które zimą jest dodatkowo zanieczyszczane dymami pochodzącymi ze spalanych szkodliwych substancji… (czytaj więcej).
 
poradnik_pacjenta_plusgrudzień 2014
Jesień i zima sprzyja licznym zachorowaniom górnych dróg oddechowych, w części z nich leczenie można wspomagać aerozoloterapia. Temat ten pragnę pokrótce przybliżyć. Zastosowanie aerozoloterapii (inhalacji) w otolaryngologii. Leczenie chorób układu oddechowego w dużej mierze należące do otolaryngologa jest przewlekłe i trudne… (czytaj więcej).
 
poradnik_pacjenta_pluspaździernik 2014
Jesień sprzyja infekcjom górnych dróg oddechowych. 70% infekcji górnych dróg oddechowych (nos, gardło, krtań, tchawica) to infekcje „wywołane” przez wirusy pozostałe 30% są pochodzenia bakteryjnego. Co to oznacza ? Tylko 30% zachorowań na zapalenie nosa, gardła lub krtani wymaga leczenia antybiotykiem. Zanim trafimy do laryngologa, który sprawdzi czy nie mamy przeszkód w prawidłowym oddychaniu przez nos i oceni z jakiego rodzaju… (czytaj więcej).
poradnik_pacjenta_plussierpień 2014
Podczas tych gorących dni nie nadużywajmy klimatyzacji- pamiętajmy, aby różnica między temperaturą klimatyzowanego pomieszczenia, a temperaturą na zewnątrz nie  przekraczała 10° C – obecna pogoda-gorące suche lato sprzyja nasilaniu się objawów alergii wziewnej lub pojawianiu… (czytaj więcej).